Cajon MEINL CAJ4ROM

Kód: 055350
ZDARMAZDARMA
Cajon MEINL CAJ4ROM
6 260 Kč 5 174 Kč bez DPH
Do 10 dnů
Cajon Meinl CAJ 4 ROM - přední strana Red Oak

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tento cajon pochází ze série Turbo Cajon, která je typická svou speciální konstrukcí a povrchem inspirovaným kastaněty. Jeho unikátní zvuk tvoří hlavně tělo z dřeva červeného dubu a konstrukce, která více dává vyznít slapu. Finiš je v matném provedení. Horní strana cajonu je pro větší pohodlí lehce polstrovaná. Celkově jde o nástroj s velmi širokými zvukovými možnostmi.

Technické údaje
• Cajon
• materiál těla: červený dub
• plně nastavitelný struník

Podrobnější informace o výrobku

Cajon je vlastně dřevěná bedýnka, na které bubeník přímo sedí a hraje na její přední stranu pod sebou, která bývá z tenké dřevěné či plastové stěny. Dřevěné tělo funguje jako velká rezonanční "krabice", kde vzniká zvuk.

 V zadní stěně nástroje je kulatý otvor, a pokud se cajon na pódiích zvučí, právě k tomuto zadnímu otvoru se dává mikrofon, aby zvuk snímal. Meinl má ve své nabídce i cajony, které mají ve svém těle přímo zabudovaný snímač. Nemusíte tedy používat mikrofon, zvuk se snímá přímo linkou. Nejen kvůli čistotě zvuku se na spodní desku - dno - dávají gumové nožičky. Kdyby deska seděla celou plochou na zemi, zvuku by to hodně ubralo, ale takhle je to i komfortnější.

 Přední deska je přichycena malými šroubky k tělu nástroje. Na přední stranu se hraje dlaněmi, prsty, může se hrát i metličkami. Šroubky jsou důležité proto, že můžete mít hrací přední desku silně přichycenou k tělu, což znamená, že zvuk je u horních okrajů suchý a tišší. Když však šroubky povolíte - stačí při horním okraji -, vznikne vám malá mezírka mezi tělem cajonu a přední deskou. Tím pádem má přední deska volnost pohybovat se mezi hlavičkou šroubku a rezonančním tělem, mezera je větší, a úder dlaní, tedy úder přední desky o statické tělo nástroje, je více slyšet. Vyšší tóny jsou pak mnohem hlasitější a charakter zvuku se mění.

 Hlavní změna oproti původní bedýnce z přístavu však je, že uvnitř nástroje jsou připevněny struny nebo struník, které se dotýkají vnitřní části přední desky. Vše je na podobném principu jako u malého bubínku - virblu. Vzniká tak charakteristický zvuk cajonu, kterému struny dávají další zvukový rozměr. Cajon hraje jako taková malá bicí souprava - hluboké basy hrané na prostředek přední strany + vysoké tóny hrané na okraje, znějící podobně jako virbl.

Doplňkové parametry

Kategorie: Cajony
Záruka: 24

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
×

Splátková kalkulačka ESSOX