Jak nás kontaktovat?


Nákupní košík

0 položek

za 0

Aktivní reprobox Yamaha DXR15

Doprava zdarma
Výkon 1100W,osazeno 15"+2,5" driver,49 Hz - 20 kHz,132 dB SPL
Obj. číslo: 1102242     
Výrobce: Yamaha
Kategorie: Reproboxy širokopásmové
Nákup na splátky: Nákup na splátky Essox
Dostupnost: do 10 dnů
Cena dnes:
včetně DPH
23 590 Kč

DXR15 dosahuje špičkového SPL a plného výkonu v širokém pásmu díky kombinaci výkonného zesilovače třídy D a vysoce výkonného basového reproduktoru, spolu s průlomovými technologiemi Yamaha. Zkuste přidat D-CONTOUR a budete mít pocit, že používáte i subwoofer.

Spojení inteligence a zkušeností v přenosných reproboxech

Od chvíle, kdy jsme začali vyvíjet profesionální audio zařízení v 60. letech minulého století, se snažíme udržet na předních místech v technologiích. Na základě mnohaletých zkušeností jako skutečný průmyslový inovátor, nevyužíváme jen nejmodernějších technologie, ale vyvíjíme i nové vlastní. S jasným cílem vytvořit co možná nejvýkonnější a spolehlivé reproboxy s vysokou kvalitou zvuku se do takového vývoje pustil tým nejzkušenějších inženýrů z Yamahy, aby zkoumali a vylepšili každý detail konstrukce reproboxu. Tato vášeň pro inovace sloužila jako impulz k intenzivní spolupráci s NEXO, gigantem mezi výrobci reproduktorů. Výsledkem této spolupráce lídrů v oblasti přenosných reproboxů je produkce kvalitního ozvučení reproboxů našich sérií DSR, DXR a DXS. V důsledku úzké spolupráce s inženýry z NEXO a jejich špičkových zkušeností náš tým přijal nový přístup v některých zásadních aspektech konstrukce těchto reproboxů. Detailní analýzy převodníků, důkladné testování akustiky šasi a jednotlivých prvků a optimální nastavení limitéru, to vše přispělo k vyšším SPL hodnotám dodávaným s úžasnou srozumitelností a nepřekonatelnou úrovní spolehlivosti.

Propojením špičkových technologií v oblasti reproduktorů se podařilo vytvořit nejvýkonnější a nejspolehlivější aktivní reproboxy jaké kdy byly vůbec vyrobeny.

VÝKON PRO LIDI

Výkon se dědí. A tak stejně jako DSR série, tak i reproboxy DXR série nabízí vynikající kvalitu zvuku a prvotřídní hodnoty akustického tlaku – avšak ve velmi kompaktním a extrémně funkčním designu poskytující všestrannost využití nesrovnatelnou s dnešními reproboxy ve své třídě. Série DXR, skládající se ze čtyř širokopásmových modelů, se skvěle hodí jednak do hlavního ozvučovacího systému, nebo jako odposlechy, pro jednoduché ozvučovací aplikace, tak i pro složitější zvukové aplikace. Kombinací této série s našimi novými DXS subwoofery se dále zvýší celkový výkon systému, což vám poskytne také univerzální kontrolu nad burácejícími basovými tóny. S dokonalým vyvážením úžasného výkonu a inovativních technologií reproduktorů se můžete spolehnout, že série DXR vám nabídne plný výkon pro každého posluchače ve vašem publiku.

Síla a výkon "D"

Náš vývojový tým plně využívá spousty pokročilých digitálních technologií, ať už nových nebo již známých, založených na rozsáhlých zkušenostech Yamahy nashromážděných za dlouhá léta vývoje profesionálních audio zařízení. Vše od detailního nastavení výhybky, EQ a chování limitéru, funkcí ochran a precizního dynamického nastavení zvuku bylo předmětem nekonečných simulací ve vnitřních prostorách i venku v terénu, aby bylo docíleno výstupní zvukové kvality na nejvyšší možné úrovni. V kombinaci s pokročilým Yamaha analogovým zpracováním signálu a akustickými technologiemi je pak síla a výkon “D” (zesilovače třídy D) maximální.

Mimořádně precizní 48-bitové DSP zpracování zvuku ve vysokém rozlišení

Všechny širokopásmové modely jsou vybaveny patentovanou technologií Yamaha FIR-X tuning™ poskytující lineární fázovou odezvu FIR filtrů. FIR-X™ tuning současně optimalizuje frekvenční a fázovou odezvu při nastavování časování mezi vysokofrekvenčními (HF) a nízkofrekvenčními (LF) transduktory. Toto vytváří velice hladké přechody kolem dělícího bodu výhybky a nabízí mnohem lepší srozumitelnost a kvalitu snímání než je možné dosáhnout pomocí klasických výhybek.
Všechny signály jsou precizně zpracovávány v interní 48-bitovém procesoru (76-bitové jádro) pro optimální zvukovou kvalitu. Všechny širokopásmové modely využívají vysoce přesné oddělené AD a DA převodníky se skvělým odstupem signál/šum a dynamickým rozsahem.

Inteligentní dynamické řízení (Intelligent Dynamic Control) pro jasnou srozumitelnost při jakékoli úrovni hlasitosti

D-CONTOUR je inteligentní vícepásmový kompresor, který výkon a stálý zvukový výstup ve všech úrovních hlasitosti. Pracuje na principu neustálého monitorování výstupu ve více frekvenčních pásmech a ve zpětném vyhodnocování dat v inteligentním systému snímání. Tento systém pak vypočítá optimální nastavení EQ pro jednotlivá frekvenční pásma, čehož výsledkem je maximalizace SPL při zachování muzikálnosti.
U série DXR nabízí D-CONTOUR mnohem detailnější naladění vašeho zvuku díky dvěma různým nastavením: režim FOH/ MAIN nebo režim MONITOR. Režim FOH/MAIN zesiluje nízkofrekvenční pásmo, které obvykle chybí při použití reproboxů pro hlavní ozvučení, nebo když stojí na stojanech. Naopak režim MONITOR je kompletně optimalizován pro nastavení reproboxů jako odposlechů, kdy reproboxy leží na zemi. V tomto případě inteligentně nastavení ztlumí hluboké basové frekvence, které jsou nahrazeny odrazem od podlahy, a vyrovná celou šířku pásma pro lepší srozumitelnost odposlechů. Obě tato předvolená nastavení byly nespočetně krát testovány poslechy se zkušenými zvukaři tak, aby tento vícepásmový kompresor přinesl konzistentní, ale dynamický zvuk s nízkým zkreslením při každé úrovni hlasitosti.

Rozsáhlé DSP ochranné funkce pro maximální výstup

V typickém systému, který se skládá z pasivních reproboxů, zesilovačů a signálových procesorů se snažíme docílit optimálního nastavení jednotlivých komponent, což může být poměrně složité. Jednou z výhod aktivních reproboxů je, že kombinace převodníků a zesilovačů jsou perfektně optimalizovány. Během vývoje sérií DSR, DXR a DXS jsme měřili a testovali odolnost každého převodníku a výstupního zesilovače při opakovaných nespočetných poslechových testech jak ve vnitřních prostorách, tak i venku. Na základě výsledků testů se nám podařilo optimálně nastavit limitér pro každý z modelů pomocí precizního nastavení DSP.
Kromě optimálního nastavení limitéru využívají naše reproboxy stejné ochranné funkce, jaké najdete i v špičkové TXn sérii profesionálních zesilovačů. Mikroprocesor a vysoce výkonný DSP sledují stav napájení, koncové zesilovače, převodníky a signálovou trasu pro ochranu všech aspektů jednotlivých komponent. Výsledkem je, že tyto reproboxy jsou schopny naplno využít svůj potenciál a zároveň zajistit spolehlivý provoz i v těch nejnáročnějších podmínkách.

- Zapínatelná bílá LED na přední straně
Každý z širokopásmových modelů i subwooferů série DXS je vybaven bílou LED za přední ochrannou mřížkou, která svítí při zapnutém napájení a její intenzita jasu se mění v závislosti na intenzitě signálu.

Vysoce efektivní 1100W zesilovače třídy D

- Zcela nové, kompaktní, vysoce výkonné DXR moduly zesilovačů
Všechny modely reproboxů DXR série jsou vybaveny vysoce efektivními zesilovači třídy D, které jsou optimálně navrženy tak, aby dokázaly naplno spolupracovat a využívat potenciál HF a LF transduktorů série DXR. Tyto vysoce výkonné zesilovače přinášejí nejvyšší zvukový výkon ve své třídě – neuvěřitelných 1100W, při maximálním akustickém tlaku SPL až 133dB. Poskytují také velmi rychlý nástup a vynikající přechodovou odezvu, což také značně přispívá k fantastickému audio výkonu.

- Univerzální spínaný zdroj
Série DXR využívá zcela nový, vysoce efektivní spínaný zdroj s vynikajícími výsledky. Napájení je možné také kdekoli na světě, díky své multinapěťové konstrukci.

Inteligentní vestavěný 3-kanálový mix

Série DXR nabízí flexibilní vestavěný mixážní pult s více vstupy, takže je ideální pro jednoduché vokálně / nástrojové aplikace. Díky svým flexibilním vstupům a výstupům může DXR série tvořit kompletní ozvučovací systém, nebo je lze snadno integrovat do různých konfigurací v kombinaci s reproboxy sérií DSR a DXS.

- Všestranné možnosti linkových a mikrofonních vstupů
Vestavěný mix v sérii DXR dokáže sloučit signál až ze tří různých vstupů. Podporována je jak mikrofonní, tak i linková vstupní úroveň signálu, což vám dává možnost širokého výběru zdrojů signálu od mikrofonů, přes linkovou úroveň nástrojů až po přenosná audio zařízení. Při zapojení mikrofonu se automaticky aktivuje HPF pro odfiltrování nežádoucích nízkých frekvencí.

- Flexibilní HPF nastavení
Všechny DXR reproboxy mají flexibilní HPF nastavení, korespondující skvěle s DSR a DXS subwoofery. Můžete volit mezi frekvencemi 100Hz nebo 120Hz, v závislosti na tom, který model subwooferu v kombinaci s DXR používáte. Subwoofery DXS série umožňují flexibilní LPF nastavením, takže si můžete nalézt optimální HPF/LPF vyvážení pro váš zvuk.

- Chytré funkce mixování a směrování
Každý kanál má samostatné ovládání hlasitosti, takže můžete libovolně mixovat tři různé audio zdroje. Do výstupu THRU se směruje signál z kanálu 1 a výstup LINK OUT posílá celkový mix všech kanálů, což je ideální například pro směrování celkového signálu do dalšího zařízení. LINK OUT je velice užitečný výstup při konfigurování kompletního ozvučovacího systému, zatímco LINK MODE umožňuje snadno přepínat mezi stereo a dvojitou-mono konfigurací.

Vynikající komponenty. Nepřekonatelný výkon.

- Speciálně navržené DXR převodníky
Všechny převodníky v DXR sérii byly pečlivě vybírány a speciálně upraveny tak, aby poskytovaly maximální výkon. Detailní charakteristiky chování každého snímače a převodníku byly důkladně analyzovány a vyhodnocovány sofistikovanými počítačovými simulacemi s cílem pomoci realizovat plný výkonový potenciál jednotlivých součástek. Vysoce výkonné basové reproduktory poskytují nízké zkreslení a zřetelné hutné basy, zatímco 1.4” přesné tlakové výškové drivery produkují přesně střední a vysoké frekvence až do 20 kHz.

- Široký vyzařovací úhel horny série DXR
Zvukovod horny byl vytvořen se zcela novým konstantním vyzařováním pod úhly 90°x60°, s cílem rovnoměrného pokrytí většího prostoru bez nesouměrnosti, se kterou se můžeme setkat u většiny konvenčních horn. Zvukovod šíří frekvenčně bohatý zvuk rovnoměrněji díky vyzařovacím úhlům 90° horizontálně a 60° vertikálně do celé pokrývané oblasti. Tím je dosaženo vysoce kvalitního zvuku v celém prostoru a maximální spokojenost publika.

Odolné, kompaktní ABS šasi

Širokopásmové modely přicházejí v robustním šasi z nerezonujícího ABS plastu a jsou navrženy tak, aby se tlumily vibrace způsobené vysokou výstupní úrovní pro nižší zkreslení a vynikající zvukovou kvalitu. Pro přepravu jsou reproboxy vybaveny pevnou kovovou mřížkou chránící basový reproduktor a ergonomickými hliníkovými uchy pro delší trvanlivost a snadné přenášení.

Symetrický design šasi pro zrcadlový způsob umístění odposlechů

Symetrický design šasi reproboxů DXR12 a DXR15 umožňuje zrcadlový způsob umístění odposlechů na pódiu, čímž se vytvoří symetrické zvukové pole, což usnadňuje umělci najít si optimální místo, kde se slyší ideálně z obou odposlechů. Ať už se použijí v symetrickém dual-mono režimu nebo v stereo režimu dvou odposlechů, zrcadlové umístění odposlechových reproboxů může výrazně zlepšit váš výkon na pódiu.

Hnízdo pro stojan se dvěma úhly natočení

V závislosti na prostoru se někdy může zhoršit šíření zvuku například díky nízkému stropu nebo jiným atributům dané místnosti. Šíření zvuku do publika pak v takovém prostoru není ideální. Hnízdo pro reproduktorový stojan u DXR proto umožňuje nastavit dvě pozice sklonu – 0° a 7° – pro správné nasměrování zvuku do publika.

Přípojná místa pro standardní ucha a volitelné úchyty ve tvaru písmene U

Technické specifikace:

Speaker type 15" 2-way, Bi-amp powered speaker, Bass-reflex type
Frequency range (-10dB) 49Hz - 20kHz
Nominal coverageH 90°
V 60°
ComponentsLF Diameter:15" cone, Voice Coil:2.5", Magnet:Ferrite
HF Diaphragm:1.4", Type: 1" throat compression driver, Magnet:Ferrite
Crossover FIR-X tuning™ (linear phase FIR filter)
Output power Dynamic:1100W (LF: 950W HF: 150W) / Continuous: 700W (LF: 600W HF: 100W)
Maximum output level (1m; on axis) 133dB SPL
I/O connectors INPUT: XLR-3-31 x1 , INPUT2: Phone x2, INPUT3: RCA PIN x 2, THRU: XLR3-32 x 1 ( Parallel with INPUT 1 ), LINK OUT: XLR x 1
Processors D-CONTOUR: FOH/MAIN, MONITOR, OFF
Power requirements 100V - 240V, 50Hz/60Hz
Power consumption 110W
Flying and mounting hardware Top x2, Rear x1 (Fits for M10 x 18mm eyebolts)
Pole socket 35mm with 2-way features (0 or 7 degrees)
DimensionsW 445mm (17 4/8")
H 700mm (27 4/8")
D 380mm (15")
Net weight 22.5kg (49.6lbs)
Accessories UB-DXR15 (U-bracket)
Others Material: ABS (Matte Finish, Black)


Reproboxy širokopásmové - další produkty

RH Sound LK 618-12

Pasivní reprobox RH Sound LK618-12

2 790 Kč

včetně DPH

Dostupnost: 3 až 6 dnů

Dvoupásmový reprobox RH Sound LK 618-12 je osazen 12" basovým a 1,35" výškovým reproduktorem....

Mackie Thump 15

Aktivní reprobox Mackie Thump15
Doprava zdarma  Skladem

7 390 Kč

včetně DPH

Dostupnost: ihned k odeslání

Aktivní reprobox 1000W peak/ 500W RMS (400LF+100HF), 15" + 1,4" titanový driver, 16,3 kg

QSC K12.2

Aktivní reprobox QSC K12.2
Doprava zdarma  Novinka

24 300 Kč

včetně DPH

Dostupnost: 3 až 6 dnů

Aktivní reprobox 1800W peak/225W RMS, repro 12"+1,4" titanová horna,132dB SPL,2x vstup, 17,7 kg

Mackie Thump 12

Aktivní reprobox Mackie Thump12
Doprava zdarma  Skladem

6 390 Kč

včetně DPH

Dostupnost: ihned k odeslání

Aktivní reprobox 1000W peak/ 500W RMS (400LF+100HF), 12" + 1,4" titanový driver, 14,5 kg

Aktivní reprobox Mackie DLM-12

Aktivní reprobox Mackie DLM 12
Doprava zdarma  Skladem

22 890 Kč

včetně DPH

Dostupnost: ihned k odeslání

Revoluce v PA technice pokračuje! Skvělý digitální pult ovládaný iPadem - DL1608, logicky...

QSC K10.2

Aktivní reprobox QSC K10.2
Doprava zdarma  Novinka

21 800 Kč

včetně DPH

Dostupnost: 3 až 6 dnů

Aktivní reprobox 1800W peak/225W RMS, repro 10"+1,4" titanová horna,130dB SPL,2x vstup, 14,5 kg

[Přeskočit navigaci]

Hudební škola Yamaha

Naše hudební škola YAMAHA nabízí programy dětem již od 4 měsíců, ale vítani jsou hudební nadšenci jakéhokoli věku!

Kamenná prodejna

Adresa:
Divadelní 1, Plzeň, 301 00

Otevírací doba:
Po-Pá 9:00 - 18:00
So 9:00 - 12:00

Vánoční otevírací doba 2017

 

Telefon:  377 223 504
Mobil:  777 610 374
Skype: Skype Me™!
E-mail: obchod@houdek.cz

       


Novinky emailem

Na zadaný e-mail Vám budeme zasílat informace o našich nových službách, akčních nabídkách a nových informací. Zasílání můžete kdykoliv zastavit.