Jak nás kontaktovat?


Nákupní košík

0 položek

za 0

Aktivní reprobox Yamaha DSR215

Doprava zdarma
Výkon 1300W,osazeno 2x15"+2" driver,45 Hz - 20 kHz,138 dB SPL
Obj. číslo: 1102214     
Výrobce: Yamaha
Kategorie: Reproboxy širokopásmové
Nákup na splátky: Nákup na splátky Essox
Dostupnost: do 10 dnů
Cena dnes:
včetně DPH
41 290 Kč
 Záruka 5 let

DSR215 je vysoce výkonný, 2-pásmový aktivní reprobox s novým zesilovačem třídy D s výkonem 1300W, který poskytuje maximální špičkový akustický tlak SPL 138dB. Je to ideální řešení pro živé ozvučení, kde je vyžadováno jednoduché nastavení a vysoká úroveň SPL. Nabízí dvojici 15“ reproduktorů a neodymový driver s velkým průměrem 2“ s titanovou membránou. Díky tomu reprodukuje tento aktivní systém s úžasnou čistotou zvuk v širokém frekvenčním rozsahu, od silných basů až po extrémní výšky.

 • Vysoce precizní 48-bitový digitální signálový procesor
 • D-CONTOUR (Dynamic-CONTOUR) vícepásmové dynamické zpracování signálu
 • Zcela nový 1300W zesilovač třídy D s PFC přepínačem režimu napájení
 • Maximální špičkový SPL 138dB
 • Rozsáhlá ochrana převodníků, zesilovače a napájení pro vysoce výkonný DSP
 • Na zakázku navržené prémiové převodníky
 • Exkluzivní 90° × 60° CD zvukovod
 • Vylepšená basová odezva
 • Masivní ocelová ochranná mřížka (1.6mm)
 • Zámkový systém pro napájecí kabel

Extrémní zesilovač třídy D (Xtreme D-Powered) s nejmodernější digitální technologií

XTREME D

Vývojový tým při tvorbě řady DSR plně využil řadu pokročilých digitálních technologií, ať už nových nebo i léty ověřených, založených na základě rozsáhlých zkušeností společnosti Yamaha získaných během mnoha let vývoje profesionálních audio zařízení. Mezi špičkové digitální technologie, které najdeme v reproboxech série DSR, patří integrované digitální ladění (Integral Digital Tuning), inteligentní dynamické řízení (Intelligent Dynamic Control), výkonný digitální zesilovač a rozšířená DSP ochrana. Tyto čtyři technologie s písmenem "D" v názvu se spojily v DSR sérii v extrémní výkonnost: čímž se zrodilo označení Xtreme D.

Integrované digitální ladění (Integral Digital Tuning)

YAMAHA DSR

Ideální kombinace ultra precizního 48-bitového digitálního zpracování zvuku a pokročilé elektronické a akustické technologie přináší bezkonkurenční zvuk.

FIR-X tuning

FIR-X tuning

Digitální crossover sítě jsou tvořeny FIR* filtry, které poskytují lineární fázovou odezvu. Yamahou patentovaná technologie FIR-X tuning současně optimalizuje frekvenční a fázovou odezvu při nastavování časování mezi vysokofrekvenčními (HF) a nízkofrekvenčními (LF) transduktory.
Konečným výsledkem je pak zvuková kvalita s mnohem lepší srozumitelností a snímáním, než by bylo možné dosáhnout pomocí typických výhybek.
* Finite Impulse Response = diskrétní lineární filtr s konečnou impulzní odezvou

Vysoce výkonný digitální signálový procesor (DSP) a 24-bitové oddělené AD a DA převodníky

Všechny signály jsou precizně zpracovávány v interní 48-bitovém procesoru (76-bitové jádro) pro optimální zvukovou kvalitu. Řada DSR využívá vysoce přesné oddělené AD a DA převodníky se skvělým odstupem signál/šum a dynamickým rozsahem. Analogový signál je přenášen na dvou kanálech, převeden do digitálního signálu a sloučen v procesoru. Díky použití tohoto algoritmu dojde ke zlepšení odstupu signál/šum přibližně o 3dB.

D-CONTOUR (Dynamic-CONTOUR)

D-CONTOUR

D-CONTOUR je vícepásmový dynamický procesor nabízející inteligentní snímání. Běžně se kompresor používá ke zvýšení SPL, avšak toto má také vliv na celkovou šířku zvukového pásma a vede to k užšímu vnímání zvuku. D-CONTOUR pracuje na principu neustálého monitorování výstupu ve více frekvenčních pásmech a ve zpětném vyhodnocování dat v inteligentním systému snímání. Tento systém pak vypočítá optimální nastavení EQ pro jednotlivá frekvenční pásma, čehož výsledkem je maximalizace SPL při zachování muzikálnosti. Tato nastavení EQ jsou prováděna velmi inteligentním způsobem, který přímo zohledňuje vnímání zvuku lidským sluchem. Právě proto může řada DSR neustále poskytovat zvuk, který je přirozený, čistý a hutný – nezávisle na aktuální hlasitosti. D-CONTOUR lze zapnout nebo vypnout v závislosti na akustice prostoru a typu požadovaného zvuku.

Vysoce kvalitní zesilovače třídy D s výkonem 1300W (LF 850W, HF 450W)

Nejnovější generace zesilovačů třídy D od Yamahy zajistí až 1300W výkonu s precizně čistým zvukem v kompaktním a lehkém modulu. Díky ideální kombinaci zesilovačů, převodníků a DSP nabízejí reproboxy DSR nejvyšší úroveň výkonu a SPL až 138dB, při zachování dynamiky a přesné reprodukce zvuku. Účinnost je taková, že k uchlazení stačí volné proudění vzduchu, čímž se eliminuje nutnost použití ventilátorů.

Vysoká účinnost přirozeného chlazení a interní struktura

Ke chlazení se využívá super-efektivní chladicí žebra, která jsou integrována do hliníkového zadního panelu. Obvody umístěné na zadním panelu se všemi částmi DSP, zesilovače a napájení jsou navrženy a rozloženy tak, aby byla zajištěna maximální tepelná vodivost. S celkovou strukturou navrženou k zabránění kumulování tepla se významně prodlužuje také životnost všech komponentů. Kromě toho je zde vnitřní uspořádání, které zajišťuje nejvyšší kvalitu zvuku. Například DSP jednotka je kompletně chráněna díky oddělení od zesilovače a napájení, čímž se zabraňuje interferenci nežádoucího šumu.

Přepínatelný mód režimu napájecího zdroje s PFC

DSR série využívá vysoce efektivní režim přepínání módů napájecího zdroje s PFC. PFC harmonizuje fáze proudu a napětí, maximalizuje výkon a zajišťuje stabilní provoz v náročných podmínkách. Metoda plné rezonance využívá jak napěťové, tak i proudové rezonance pro vytvoření čistého napájecího zdroje s minimálním vysokofrekvenčním šumem. Toto čisté a efektivní napájení umožňuje celému ozvučovacímu systému využití plného výkonového potenciálu.

3-cestná ochrana

Pro zajištění nejvyšší možné spolehlivosti používá série DSR mnoho stejných ochranných funkcí, které najdeme také v naší nejvyšší třídě profesionálních zesilovačů série TXn. Tyto funkce chrání všechny prvky od napájení, přes moduly zesilovače až po převodníky a reproduktory, aby všechny komponenty mohly pracovat na plný výkon a zároveň byl zajištěn spolehlivý provoz i v těch nejnáročnějších podmínkách.

Zapínatelná bílá LED na přední straně

Každý reprobox série DSR je vybaven bílou LEDza přední ochrannou mřížkou. Za provozu LED svítí při zapnutí napájení a také indikuje aktivaci funkce limitéru. Navíc proměnlivou intenzitou světla indikuje, jak moc aktuálně zasahuje limitér. Takže stav reproboxů můžete pohodlně sledovat z přední strany. To usnadňuje optimální nastavení úrovně signálu, aby bylo dosaženo toho nejlepšího zvuku na DSR systému.

Vysokofrekvenční pásmo

Vysokofrekvenční pásmo (HF): Vysoké frekvence u všech širokopásmových modelů jsou přenášeny pomocí 2“ neodymového tlakového driveru s titanovou membránou, který je schopen reprodukovat neuvěřitelně přesně a transparentně frekvence až do 20kHz. 2" cívka je v této třídě reproduktorů nezvykle velká. Poskytuje vysoký výkon pro silný zvuk s nízkým zkreslením i při vysokých hlasitostech. Výškové reproduktory využívají lehké, kompaktní neodymové magnety, což také přispívá k nízké celkové hmotnosti ozvučovacího systému pro snadnou přenosnost. Díky těmto vysoce výkonným komponentům poskytuje řada DSR vynikající dynamiku i při vysokých hlasitostech a velmi čistou prezentaci vokálů pro vynikající výkon v různých prostředích, od malých prostor, přes velké haly až po venkovní ozvučení.

Nízkofrekvenční pásmo

Nízkofrekvenční pásmo (LF): Nízkofrekvenční reproduktory DSR série jsou z hliníkové slitiny a mohou se pochlubit velkou 3" cívkou* u modelů DSR112 a DSR115, vytvořených pro snadnou přenosnost a nízkou hmotnost se silnými neodymovými magnety. Pak i tyto lehké reproduktory dokáží nabídnout úžasný výkon s teplými a hlubokými basy. Woofery nabízejí vynikající a rychlou odezvu na vokály ve středních basech a vytváří přesné a silné basy s minimálně zkresleným zvukem i při opravdu vysokých úrovních výstupní hlasitosti.

Exkluzivně široký vyzařovací úhel

Zvukovod horny DSR série byl vytvořen s cílem rovnoměrného pokrytí většího prostoru bez nesouměrnosti, se kterou se můžeme setkat u většiny konvenčních horn. CD zvukovod šíří frekvenčně bohatý zvuk rovnoměrněji díky vyzařovacím úhlům 90° horizontálně a 60° vertikálně do celé pokrývané oblasti. Tím je dosaženo vysoce kvalitního zvuku v celém prostoru a maximální spokojenost publika.

Spolehlivost a funkčnost na nejvyšší profesionální úrovni

- Nově navržení hluboké úchyty jsou velmi robustní a přesto lehké a nabízejí snadnou a pohodlnou manipulaci čímž usnadňují přenositelnost. Tyto úchyty jsou nejen ergonomické, ale také minimalizují negativní rezonance uvnitř reprobedny.
- Masivní ocelová ochranná mřížka chrání vnitřní komponenty před nežádoucím mechanickým poškozením.
- Exteriér je ošetřen vrstvou LINE-X®, která je extrémně odolná proti odření a poškrábání a chrání reprobedny během přepravy i při běžném používání. Tato vrstva je velmi trvalá a zachovává profesionální vzhled reprobeden po dlouhá léta.
- Všechny reproboxy série DSR disponují zámkovým systémem IEC napájecího konektoru a kabelu. Stačí připojit napájecí kabel a aktivovat zámkový mechanismus v modulu zesilovače, takže pak je velmi malá šance na náhodné vytažení napájení během produkce. Pokud originální kabel zničíte nebo ztratíte, lze jej v případě potřeby snadno nahradit standardním IEC kabelem.

Všestrannost pro široké spektrum aplikací

Čtveřice snadno přenosných, ovladatelných a flexibilních modelů série DSR se skvěle hodí pro různé specifické potřeby, což je činí ideální pro širokou škálu profesionálních aplikací. DSR112 a DSR115 jsou vybaveny standardním 35 mm hnízdem pro umístění na stojan a polem s integrovanými matkami M10 pro zavěšení se standardními šrouby a oky. DSR112 lze položit na zem a použít jako odposlechy a propojit je s dalšími monitory do série pomocí portu XLR THRU na zadním panelu. Všechny širokopásmové modely jsou také vybaveny XLR a jedním TRS (jack) vstupem, kam můžete přivést signál jak s mikrofonní, tak i s linkovou vstupní úrovní.

Technické specifikace dle výrobce:

 

Speaker type Dual 15" 2-way, Bi-amp powered Speaker, Bass-reflex Type
Frequency range (-10dB) 45Hz ~ 20kHz
Frequency response (-3dB) 55Hz ~ 18kHz
Nominal coverageH 90°
V 60°
ComponentsLF 2 x 15" cone
HF 2" Titanium diaphragm compression driver
Output power 1300W (LF: 850W HF: 450W)
Maximum output level (1m; on axis) 138dB SPL
Processors D-CONTOUR (Dynamic CONTOUR)
I/O connectors INPUT: XLR-3-31 x1 (Balanced), TRS Phone Jack x1 (Balanced) OUTPUT:XLR-3-32 x1 (Balanced), Parallel connection with INPUT
Crossover FIR-X tuning (linear phase FIR filter)
Power consumption 100W
DimensionsW 467mm (18 3/8")
H 1158mm (45 5/8")
D 520mm (20 4/8")
Net weight 49.8kg (110lbs)

 

Reproboxy širokopásmové - další produkty

RH Sound LK 618-12

Pasivní reprobox RH Sound LK618-12

2 790 Kč

včetně DPH

Dostupnost: 3 až 6 dnů

Dvoupásmový reprobox RH Sound LK 618-12 je osazen 12" basovým a 1,35" výškovým reproduktorem....

Mackie Thump 15

Aktivní reprobox Mackie Thump15
Doprava zdarma Skladem

7 390 Kč

včetně DPH

Dostupnost: ihned k odeslání

Aktivní reprobox 1000W peak/ 500W RMS (400LF+100HF), 15" + 1,4" titanový driver, 16,3 kg

QSC K12.2

Aktivní reprobox QSC K12.2
Doprava zdarma Novinka

24 300 Kč

včetně DPH

Dostupnost: 3 až 6 dnů

Aktivní reprobox 1800W peak/225W RMS, repro 12"+1,4" titanová horna,132dB SPL,2x vstup, 17,7 kg

Mackie Thump 12

Aktivní reprobox Mackie Thump12
Doprava zdarma Skladem

6 390 Kč

včetně DPH

Dostupnost: ihned k odeslání

Aktivní reprobox 1000W peak/ 500W RMS (400LF+100HF), 12" + 1,4" titanový driver, 14,5 kg

QSC K10.2

Aktivní reprobox QSC K10.2
Doprava zdarma Novinka

21 800 Kč

včetně DPH

Dostupnost: 3 až 6 dnů

Aktivní reprobox 1800W peak/225W RMS, repro 10"+1,4" titanová horna,130dB SPL,2x vstup, 14,5 kg

Aktivní reprobox Mackie DLM-12

Aktivní reprobox Mackie DLM 12
Doprava zdarma Skladem

22 890 Kč

včetně DPH

Dostupnost: ihned k odeslání

Revoluce v PA technice pokračuje! Skvělý digitální pult ovládaný iPadem - DL1608, logicky...

[Přeskočit navigaci]

Hudební škola Yamaha

Naše hudební škola YAMAHA nabízí programy dětem již od 4 měsíců, ale vítani jsou hudební nadšenci jakéhokoli věku!

Kamenná prodejna

Adresa:
Divadelní 1, Plzeň, 301 00

Otevírací doba:
Po-Pá 9:00 - 18:00
So 9:00 - 12:00

Vánoční otevírací doba 2017

 

Telefon:  377 223 504
Mobil:  777 610 374
Skype: Skype Me™!
E-mail: obchod@houdek.cz

       


Novinky emailem

Na zadaný e-mail Vám budeme zasílat informace o našich nových službách, akčních nabídkách a nových informací. Zasílání můžete kdykoliv zastavit.