Yamaha MG 166CX USB - Mixážní pult

Kód: 1102151
Neohodnoceno
Značka: Yamaha
10 690 Kč 8 835 Kč bez DPH
Na dotaz
MG Série-Vstupy 16x (8x XLR,4x stereo linka),SPX efekty,Equalizer,Aux Send,Kompresor,USB

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ať už potřebujete mixovat pouze několik kanálů nebo až 32 vstupů s všestrannými možnostmi směrování signálu, MG série mixážních pultů od Yamahy vám nabízí široký výběr modelů podle kapacity, funkční výbavy a ovládání, které potřebujete. Všechny modely jsou mimořádně kompaktní a lehké pro snadnou manipulaci a přenosnost, avšak absolutně bez kompromisů pokud jde o funkční výbavu, výkon nebo životnost. Mixážní pulty MG série nabízí mimořádnou kombinaci technologií: některé byly převzaty z profesionálních mixážních pultů Yamaha, které můžete vidět ve významných sálech po celém světě, a některé byly speciálně vyvinuty pro optimální výkon MG série. Výsledkem propojení obou těchto technologií je bohatá funkční výbava a úžasný zvuk.

Základní vlastnosti :

- 16 vstupních kanálů (8 mikrofonní + 4 stereo linkové vstupy)
- 3-pásmové EQ s parametrickými středy (kanály 1-8), 3-pásmové EQ (kanály 9/10-15/16)
- 6 sběrnic (Stereo + 4 skupiny), 2 Aux sendy + 1 efektový send, 1 Stereo Aux return
- 6x kompresor
- Vestavěný SPX efektový procesor
- phantomové napájení (+ 48V)
- Konektory Neutrik™ XLR
- Jemné 60mm posuvné fadery
- 12-segmentový LED level meter
- Možnost montáže do 19“ racku
- USB výstup
- Cubase AI4
- rozměry: 496x105x478 mm
- Nízká hmotnost (5,5 kg)

Vestavěné SPX digitální efekty
Jde o úžasné možnosti zpracování signálu zabalené do kompaktního těla mixážních pultů MG série řady "CX". Obsahují univerzální digitální multi-efektový procesor, který nabízí řadu reverbů, delay efektů, modulací a distortion efektů, které můžete použít pro obohacení a definování vašeho zvuku. Každý z 16 efektových programů má mnoho editovatelných parametrů, stejně jako možnost zapnout nebo vypnout efekt a nastavit úroveň vráceného efektu RETURN. Můžete dokonce ovlivnit úroveň efektů do AUX sendů, což je výhodné, pokud chcete například posílat signál včetně efektu i do odposlechu. Pokud potřebujete mít obě ruce volné, například pro hru na nástroj nebo pro ovládání dalších zařízení, pak můžete k mixážnímu

Lehká, přenosná konstrukce
Navrhnout lehký mixážní pult není obtížné. Ale navrhnout lehký, kompaktní mixážní pult, použitelný pro seriózní práci je něco zcela jiného. Tým návrhářů a designerů z Yamahy věnoval MG sérii velkou pozornost, včetně podrobné studie materiálů a strukturální analýzy, abychom vám mohli nabídnout maximální ovladatelnost a maximální výkon v kompaktním těle. Výsledkem jsou pak kompaktní modely, které můžete snadno přenášet například v kufru nebo i v batohu na zádech a vzít si je tam s sebou kamkoli. Dokonce i větší modely lze vzít pod paži a snadno přenášet. Ale výkon, který budete mít k dispozici z těchto špičkových mixážních pultů ve studiu, v klubu, sále, nebo kdekoli je budete chtít použít, bude vždy ohromující. Každý model z řady mixážních pultů MG série přináší významnou úsporu místa spolu s obrovskými možnostmi a výkonem.

Univerzální konektivita a konektory profesionální třídy
Vstupní a výstupní konektory umístěné na horní desce ovládacího panelu usnadňují a urychlují zapojování a odpojování vašeho systému. Všechny modely jsou vybaveny vysoce kvalitními symetrickými XLR konektory Neutrik™ na mono mikrofonních/linkových kanálech a na vybraných stereo kanálech. Tyto konektory profesionální třídy byly podrobeny rozsáhlým testům v Yamaze a byly vybrány pro svou skvělou životnost a zvukovou kvalitu. Do stereo kanálů vybavených XLR konektory lze připojit také mono mikrofon buď pomocí XLR konektoru nebo pomocí konektoru jack. Zbývající stereo kanály jsou vybaveny konektory jack a cinch pro kompatibilitu s širokou škálou zvukových zdrojů. Mono vstupní kanály nabízejí také insertní I/O konektory, které umožňují směrovat signál z externích procesorů na příslušné kanály. Oddělené vstupy 2TR (konektory cinch) jsou připraveny pro výstup z CD přehrávače nebo jiného podobného zvukového zdroje.

Vestavěné kanálové kompresory
Tato pokročilá funkce může být velkou výhodou při práci s velmi hlasitými vokály, stejně jako dokáže vylepšit zvuk basy, kytary a dalších zdrojů. Vestavěný kompresor nenajdete v této třídě v mnoha mixážních pultech, avšak Yamaha vybavila MG sérii mixážních pultů zdokonalenou funkcí kompresoru jednoduše nastavitelného jedním ovladačem na několika mono kanálech. Nastavit správně všechny parametry (jako například práh, poměr, zisk, …) konvenčních audio kompresorů pro různé zvukové zdroje může být složité a časově náročné. Jednoovladačový kompresor od Yamahy eliminuje potřebu mnoha technických znalostí a zkušeností s nastavováním složitých kompresorů díky jednoduchému pootočení jednoho ovladače, kterým si nastavíte úroveň komprese, kterou potřebujete.

Vysoce kvalitní mikrofonní předzesilovače s možností phantomového napájení
Mikrofonní předzesilovače jsou důležité v každém mixážním pultu a jejich výkon a možnosti jsou bohužel často slabým místem mnoha mixážních pultů. To je také důvod, proč profesionálové často utrácejí tisíce dolarů za mikrofonní předzesilovač pro jediný kanál. Mikrofonní předzesilovače zabudované v MG sérii mixážních pultů zdědily svou technologii z profesionálních mixážních pultů značky Yamaha a byly pečlivě navrženy tak, aby nabídly vynikající zvukový výkon s jakýmkoli dynamickým nebo kondenzátorovým mikrofonem. Ovladač nastavení citlivosti (Gain) nabízí široký rozsah - 60dB ~ -16dB pro mikrofony (-34dB ~ +10dB pro linkové vstupy), takže máte možnost nastavit si optimální úroveň odpovídající téměř každému zdroji. Všechny mikrofonní předzesilovače jsou vybaveny také připojitelným phantomovým napájením, takže můžete využívat také přirozené odezvy vysoce kvalitních kondenzátorových mikrofonů.

3-pásmový EQ na kanál a horní propusti (High-pass filtry)
Vytvoření skutečně použitelného a hudebně znějícího kanálového ekvalizéru není jednoduché, avšak Yamaha může čerpat ze svých dlouholetých zkušeností s tvorbou profesionálních mixážních pultů. Z těchto zkušeností čerpají také mixážní pulty MG série: všechny mono kanály nabízejí 3-pásmové ekvalizéry s možností nastavovat basy (LOW), středy (MID) a výšky (HIGH). V závislosti na modelu jsou některé ze stereo kanálů vybaveny 2-pásmovým EQ pro snadné nastavení ekvalizace stereo zdrojů. I když nejde o přímé napojení na obvody ekvalizéru, všechny vstupy nabízejí také možnost odfiltrovat frekvence hluboké do 80 Hz, pro zamezení přenášení různých nízkofrekvenčních brumů, které jsou mimo rozsah ekvalizéru.

Auxové a efektové Sendy
Všechny modely, kromě MG82CX, mají od jednoho do tří AUX sendů pro pohodlné směrování do externích efektových procesorů a odposlechových systémů. K dispozici jsou jednak hlavní ovladače sendů stejně jako i ovladače nastavení úrovně RETURN pro AUX a STEREO sběrnice. "CX" modely mají ovladače EFFECT na všech kanálech, které nastavují úroveň signálu odpovídajícího kanálu do interního multi-efektového systému přímo v mixážním pultu. Stejný signál lze směrovat také do externího efektového procesoru prostřednictvím portu EFFECT SEND na mixážním pultu.

Šest sběrnic (Stereo a Group)
Nejmenší modely produktové řady – MG82CX a MG102C – mají jednu stereo sběrnici (respektive dvě mono sběrnice). Všechny další modely jsou vybaveny jednou nebo dvěma dalšími stereo sběrnicemi a výstupy, které lze použít pro další pohodlné směrování jednotlivých signálů. Tlačítka pro směrování signálu do konkrétní stereo nebo skupinové sběrnice jsou umístěny u každého kanálového faderu.

Plynulé 60 mm fadery a podsvícená tlačítka pro zapnutí kanálu
Zatímco modely MG82CX a MG102C nabízejí otočné ovladače, všechny další modely jsou vybaveny pro hlavní hlasitost i na všech kanálech spolehlivými, vysoce kvalitními 60 milimetrovými lineárními fadery, které poskytují hladký provoz bez nežádoucích šumů a ruchů. Pokud využíváte více kanálů, pak je přímá vizuální indikace relativní úrovně hlasitosti jednotlivých kanálů velkou výhodou. Modely s lineárními fadery jsou vybaveny také podsvíceným tlačítkem ON pro zapínání kanálu, které umožňuje individuálně přidat nebo odebrat příslušný kanál z celkového mixu bez nutnosti měnit pozici nastavení kanálového faderu.

Jasné ukazatele pro vizuální sledování nastavené úrovně
Přesné vizuální sledování nastavení jednotlivých úrovní signálu vám může pomoci docílit maximální odstup signál/šum bez zkreslení. Mixážní pulty MG série jsou vybaveny jasnými a dobře čitelnými více segmentovými LED ukazateli, díky kterým si můžete snadno nastavit úrovně jednotlivých vstupů pro optimální celkový výkon.

Snadné ovládání
Uspořádání všech přepínačů, ovladačů a displejů bylo navrženo tak, aby nabízely intuitivní přístup a plynulé a spolehlivé ovládání s vizuální zpětnou vazbou.

P.T. Yamaha Music výroba v Asii — výroba elektronických nástrojů a PA produktů
Od prvotního návrhu až po finální výrobu jsou všechny výrobní procesy mixážních pultů Yamaha MG série prováděny výhradně v rámci společnosti Yamaha. Kromě toho musí každý produkt, který pochází z našeho výrobního programu vyhovět přísným testům kvality za použití sofistikovaných testovacích nástrojů. Toto vše nám umožňuje dodávat pro vás výrobky té nejvyšší kvality.

Podrobnější informace o výrobku


Doplňkové parametry

Kategorie: Mixážní pulty analogové (klasické)
Záruka: 24
AUX: 2
Celkový počet vstupů: do 16
Efektová jednotka: Ano
Mikrofonní vstupy: do 10

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení