INFO PRO ŠKOLY: Fakturu do loňského roku Vám zašleme emailem do 30 minut az do 23. ledna.

Mixážní pult Yamaha MG 82CX

Kód: 110219
Neohodnoceno
Značka: Yamaha
4 790 Kč 3 958,68 Kč bez DPH
Na dotaz
MG Série-Vstupy 8x (4x XLR,3x stereo linka),SPX efekty,Equalizer,Aux Send,Kompresor,

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tyto nové MG mixážní pulty jsou menší a lehčí než kdykoli předtím, avšak nabízejí některé nové funkce a možnosti.
 MG102C a MG82CX jsou ideální mixážní pulty pro základní hudební produkce nebo živé zvukové aplikace, kde je vyžadována vysoká kvalita zvuku z relativně malého počtu vstupních zdrojů. Oba modely jsou mimořádně kompaktní a lehké, ale nekompromisní co se týče zvukové kvality. Dokonce jsou vybaveny vestavěnými kanálovými kompresory, které se snadno ovládají a dokáží zlepšit kvalitu vašich mixů. Díky volitelnému adaptéru lze oba tyto mixážní pulty upevnit na mikrofonní stojan pro snadný přístup a pohodlné umístění kdekoli na pódiu. MG82CX navíc nabízí vestavěné vysoce kvalitní SPX digitální efekty, takže pro spoustu aplikací nebudete potřebovat žádné další zařízení.

Základní vlastnosti :

- 8 vstupních kanálů (4 mikrofonní + 4 stereo linkové vstupy)
- 3-pásmový EQ (kanály 1-5/6), 2-pásmový EQ (kanály 7/8)
- 3 sběrnice (Stereo + efektová), 1 efektový send, 1 stereo Aux return
- 2x kompresor
- Vestavěný SPX efektový procesor
- phantomové napájení (+ 48V)
- Konektory Neutrik™ XLR
- 7-segmentový LED level meter
- rozměry: 251 x 65 x 290 mm
- Nízká hmotnost (1,6 kg)

Malý, ale důmyslný
Mnoho mixážních aplikací v reálném světě si vystačí pouze s několika kanály, takže malé mixážní pulty mají jistě své opodstatnění. Ale bez ohledu na to, jak je jejich ovládání jednoduché, vždy budete určitě chtít prvotřídní audio kvalitu a možnosti zpracování signálu. MG82CX a MG102C jsou ideálním řešením pro malé hudební produkce nebo živé zvukové aplikace. Charakterizuje je zvuková kvalita, která dokáže uspokojit i nejkritičtější posluchače, překvapivá flexibilita a snadné použití a také některé pokročilé funkce, které normálně v takto kompaktních mixážních pultech nenaleznete. Takže ať už potřebujete kompaktní hlavní mixážní pult, nebo druhý pomocný mix pro větší aplikace, určitě nepřehlédněte tyto funkcemi nabité modely.

Flexibilní 8- nebo 10-vstupová konfigurace kanálů
MG82CX má celkem 8 vstupních kanálů, skládajících se z dvou mikrofonních/linkových kanál a tří stereo linkových kanálů. MG102C má navíc ještě jeden stereo kanál, takže celkový počet vstupních kanálů je zde 10. U obou modelů lze dva ze stereo kanálů použít jako mono mikrofonní vstupy, díky čemuž jsou k dispozici až čtyři mikrofonní vstupy, pokud je to potřeba. Ovladače nastavení citlivosti (Gain) nabízí široký rozsah - 60dB ~ -16dB pro mikrofony -34dB ~ +10dB pro linkové vstupy.

Komplexní a snadno dostupný panel s konektory
Vstupní a výstupní konektory umístěné na horní desce ovládacího panelu usnadňují a urychlují zapojování a odpojování vašeho systému. Oba modely jsou vybaveny vysoce kvalitními Neutrik™ symetrickými XLR konektory jak na mono mikrofonních/linkových kanálech, tak i na dvou stereo vstupních kanálech. Do stereo kanálů vybavených XLR konektory lze připojit také mono mikrofon buď pomocí XLR konektoru nebo pomocí konektoru jack. Zbývající stereo kanál u modelu MG82CX a zbývající dva stereo kanály u MG102C nabízejí vstupy na jack nebo RCA (cinch) pro kompatibilitu s širokou škálou vstupních zdrojů. Dva mono vstupní kanály jsou vybaveny také insertními I/O konektory, které umožňují směrovat externí signál z externího signálového procesoru do požadovaných kanálů. Samostatný RCA 2TR vstup umožňuje připojit CD přehrávač nebo podobný stereo zdroj signálu.

Čtyři vysoce kvalitní mikrofonní předzesilovače s připínatelným phantomovým napájením
Mikrofonní předzesilovače jsou důležité v každém mixážním pultu a jejich výkon a možnosti jsou bohužel často slabým místem mnoha mixážních pultů. To je také důvod, proč profesionálové často utrácejí tisíce dolarů za mikrofonní předzesilovač pro jediný kanál. Mikrofonní předzesilovače zabudované v MG sérii mixážních pultů zdědily svou technologii z profesionálních mixážních pultů značky Yamaha a byly pečlivě navrženy tak, aby nabídly vynikající zvukový výkon s jakýmkoli dynamickým nebo kondenzátorovým mikrofonem. Všechny čtyři mikrofonní předzesilovače jsou vybaveny také připínatelným phantomovým napájením, takže můžete využívat také přirozené odezvy vysoce kvalitních kondenzátorových mikrofonů. Jediné tlačítko jednoduše zapne nebo vypne phantomové napájení na všech čtyřech kanálech.

Vestavěné kanálové kompresory
Tato pokročilá funkce může být velkou výhodou při práci s velmi hlasitými vokály, stejně jako dokáže vylepšit zvuk basy, kytary a dalších zdrojů. Vestavěný kanálový kompresor není tak obvyklou funkcí u mixážních pultů této třídy, avšak v modelech MG82CX a MG102C máte na vstupních kanálech 1 a 2 k dispozici inovativní a snadné nastavení kompresoru pomocí jednoho ovladače. Nastavit správně všechny parametry (jako například práh, poměr, zisk, …) konvenčních audio kompresorů pro různé zvukové zdroje může být složité a časově náročné. Jednoovladačový kompresor od Yamahy eliminuje potřebu mnoha technických znalostí a zkušeností s nastavováním složitých kompresorů díky jednoduchému pootočení jednoho ovladače, kterým si nastavíte úroveň komprese, kterou potřebujete.

3-pásmový kanálový EQ a High-pass filtr
Vytvoření skutečně použitelného a hudebně znějícího kanálového ekvalizéru není jednoduché, avšak Yamaha může čerpat ze svých dlouholetých zkušeností s tvorbou profesionálních mixážních pultů. Z těchto zkušeností čerpají také mixážní pulty MG série. Kanály 1, 2, 3/4 a 5/6 nabízejí plné 3-pásmové ekvalizéry s nastavením basů (LOW), středů (MID) a výšek (HIGH). Kanál 7/8 a kanály 7/8 a 9/10 jsou vybaveny 2-pásmovými EQ pro snadné nastavení frekvenčního vyvážení stereo zdrojů.

Aux a efektové Sendy
Model MG82CX je vybaven efektovými (EFFECT) send ovladači na všech kanálech, kde se nastavuje úroveň signálu odesílaného z příslušného kanálu do interního multiefektového systému v mixážním pultu. Stejný signál lze poslat také do externích efektových procesorů pomocí konektorů EFFECT SEND přímo na mixu. MG102C má namísto ovladačů EFFECT send (které najdeme u modelu MG82CX) ovladače AUX send, které nastavují úroveň signálu odpovídajícího kanálu na AUX SEND výstupní jack, který lze použít pro externí efektový procesor nebo pro odposlechový systém. Ovladač RETURN v hlavní sekci obou modelů nastavuje úroveň signálu vráceného z externích procesorů přes jacky RETURN.

Stereo, nahrávací, odposlechový a sluchátkový výstup
Přímo nad hlavními ovladači je snadno přístupný panel s konektory, jako jsou stereo výstupní konektory, výstup pro odposlech, RCA výstupy pro nahrávání a stereo sluchátkový výstup. Tyto mixážní pulty jsou sice kompaktní, ale nabízejí bohaté možnosti připojení pro širokou škálu aplikací.

Jasné ukazatele pro vizuální sledování nastavené úrovně
Přesné vizuální sledování nastavení jednotlivých úrovní signálu vám může pomoci docílit maximální odstup signál/šum bez zkreslení. Mixážní pulty MG série jsou vybaveny jasnými a dobře čitelnými více segmentovými LED ukazateli, díky kterým si můžete snadno nastavit úrovně jednotlivých vstupů pro optimální celkový výkon.

Lehká a přenosná konstrukce
Hmotnost MG82CX a MG102C je pouze 1,6kg, respektive 1,5 kg. Jsou dostatečně malé na to, aby se vešly do příruční tašky nebo batohu a mohli jste si je vzít s sebou kamkoli budete potřebovat. Avšak možnosti a výkon, který poskytují ve studiu, v klubu, venku nebo kdekoli jinde je budete potřebovat použít, je skutečně nemalý.

Montáž do racku pomocí volitelného příslušenství RK-MG102
Modely MG82CX a MG102C lze umístit do racku pomocí volitelné sady příslušenství pro optimální integraci do libovolného systému nebo instalace.

Volitelné příslušenství pro montáž na mikrofonní stojan
Oba malé kompaktní modely (MG82CX i MG10C) lze pomocí adaptéru BMS-10A umístit na mikrofonní stojan pro optimální pozici při ovládání a snadný přístup. Toto může být zvláště užitečné při použití jednoho z těchto mixů jako podružného mixu pro bicí nebo pomocného mixu při nahrávání.

Snadné ovládání
Uspořádání všech přepínačů, ovladačů a displejů bylo navrženo tak, aby nabízely intuitivní přístup a plynulé a spolehlivé ovládání s vizuální zpětnou vazbou.

MG82CX s vestavěnými SPX efekty
I v tomto malém mixážním pultu MG82CX se skrývají úžasné možnosti zpracování signálu pomocí vestavěného SPX efektového procesoru. Jde o univerzální digitální multiefektový procesor, který nabízí širokou škálu efektů reverb, chorus, modulace, distoriton, které můžete použít pro vylepšení a definování vašeho vlastního zvuku. Každý z 16 efektových programů má řadu editovatelných parametrů, je zde možnost efekt jednoduše zapnout a vypnout a ovládat sílu efektu. Pokud potřebujete mít obě ruce volné, například pro hru na nástroj nebo pro ovládání dalších zařízení, pak můžete k mixážnímu pultu připojit pedál (nožní spínač), kterým můžete pohodlně zapínat a vypínat efekt.

Podrobnější informace o výrobku


Doplňkové parametry

Kategorie: Mixážní pulty analogové (klasické)
Záruka: 24
AUX: 1
Celkový počet vstupů: do 10
Efektová jednotka: Ano
Mikrofonní vstupy: do 10

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení