Jak nás kontaktovat?


Nákupní košík

0 položek

za 0

Cajon MEINL HCAJ3NT

Doprava zdarma
Vyroben z Rubber Wood, protiskluzový finiš, rozměr 500x300
Obj. číslo: 0553482     
Výrobce: Meinl
Kategorie: Cajon
Nákup na splátky: Nákup na splátky Essox
Dostupnost: do měsíce
Cena dnes:
včetně DPH
3 600 Kč

MEINL HCAJ3 CAJON
ze série Headliner, pravděpodobně nejznámější a nejpopulárnější řady v nabídce Meinl. Nabízí klasický zvuk cajonů, vysokou kvalitu a zároveň i rozumnou cenu. Unikátní zvuk tohoto cajonu je tvořen z velké části tělem z dřeva Rubber Wood. Celkově jde o nástroj s velmi širokými zvukovými možnostmi.

Technické údaje
- Cajon
- materiál těla: dřevo (Rubber Wood)
- protiskluzový finiš
- Rozměr 500 x 300 mm
- barva natural (přírodní)

Cajon je vlastně dřevěná bedýnka, na které bubeník přímo sedí a hraje na její přední stranu pod sebou, která bývá z tenké dřevěné či plastové stěny. Dřevěné tělo funguje jako velká rezonanční "krabice", kde vzniká zvuk.

 V zadní stěně nástroje je kulatý otvor, a pokud se cajon na pódiích zvučí, právě k tomuto zadnímu otvoru se dává mikrofon, aby zvuk snímal. Meinl má ve své nabídce i cajony, které mají ve svém těle přímo zabudovaný snímač. Nemusíte tedy používat mikrofon, zvuk se snímá přímo linkou. Nejen kvůli čistotě zvuku se na spodní desku - dno - dávají gumové nožičky. Kdyby deska seděla celou plochou na zemi, zvuku by to hodně ubralo, ale takhle je to i komfortnější.

 Přední deska je přichycena malými šroubky k tělu nástroje. Na přední stranu se hraje dlaněmi, prsty, může se hrát i metličkami. Šroubky jsou důležité proto, že můžete mít hrací přední desku silně přichycenou k tělu, což znamená, že zvuk je u horních okrajů suchý a tišší. Když však šroubky povolíte - stačí při horním okraji -, vznikne vám malá mezírka mezi tělem cajonu a přední deskou. Tím pádem má přední deska volnost pohybovat se mezi hlavičkou šroubku a rezonančním tělem, mezera je větší, a úder dlaní, tedy úder přední desky o statické tělo nástroje, je více slyšet. Vyšší tóny jsou pak mnohem hlasitější a charakter zvuku se mění.

 Hlavní změna oproti původní bedýnce z přístavu však je, že uvnitř nástroje jsou připevněny struny nebo struník, které se dotýkají vnitřní části přední desky. Vše je na podobném principu jako u malého bubínku - virblu. Vzniká tak charakteristický zvuk cajonu, kterému struny dávají další zvukový rozměr. Cajon hraje jako taková malá bicí souprava - hluboké basy hrané na prostředek přední strany + vysoké tóny hrané na okraje, znějící podobně jako virbl.

Cajon - další produkty

Latin Percussion LPA1331

Cajon Latin Percussion LPA1331
Doprava zdarma

3 590 Kč

včetně DPH

Dostupnost: do 2 týdnů

Cajon Latin Percussion LPA 1331

[Přeskočit navigaci]

Hudební škola Yamaha

Naše hudební škola YAMAHA nabízí programy dětem již od 4 měsíců, ale vítani jsou hudební nadšenci jakéhokoli věku!

Kamenná prodejna

Adresa:
Divadelní 1, Plzeň, 301 00

Otevírací doba:
Po-Pá 9:00 - 18:00
So 9:00 - 12:00

 

Telefon:  377 223 504
Mobil:  777 610 374
Skype: Skype Me™!
E-mail: obchod@houdek.cz

       


Novinky emailem

Na zadaný e-mail Vám budeme zasílat informace o našich nových službách, akčních nabídkách a nových informací. Zasílání můžete kdykoliv zastavit.